Viskas ko reikia norint pradėti plaukti wing foil'u yra čia.
Wing Foil mokykla, pamokos ir įrangos nuoma.
Registracija į wing foil mokyklą, winginimo pamokas ir konsultacijos.
+370 601 68848
*Jei nepakėlėme ragelio, vadinasi mes plaukiame. Būtinai tau perskambinsime netrukus.
Arba užpildyk užklausos formą ir mes patys su tavimi susisieksime kaip įmanoma greičiau.
Viskas ką reikia žinoti apie wing foil.
Wing foil'inimas (lietuvių kalboje galima sutikti terminą "vėjasparniai") yra nauja, labai greitai populiarėjanti vandens sporto šaka visose amžiaus grupėse. Ji sujungia banglenčių, burlenčių, jėgos aitvarų ir foil'o (povandeninio spano) plaukimo disciplinas ir tai yra tobula. Tai lengva ir skirta visiems. Tam nereikalingas specialus pasirengimas - wing foil'inti gali visi. Stovėdamas ant lentos su povandeniniu sparnu (foil'u), tu sklendi virš vandens, o tave traukia lengvas, pripučiamos konstrukcijos sparnas (wing'as). Šis naujas būdas sklęsti virš vandens yra paprastas, prieinamas ir neturintis jokių analogų. Pirmuosius žingsnius ant vandens žengsi kartu su instruktoriumi, naudodamas didesnę lentą, kuri suteikia daug stabilumo. Kvalifikuoti instruktoriai padės tau žengti pirmuosius žingsnius greitai, saugiai ir smagiai.
Pradžia. Nuo ko pradėti?
Kaip išmokti plaukti wing foil'u?
Visų pirmą reikėtu atsakyti sau į klausimą: koks tavo gebėjimų lygis ir patirtis vandenyje? Ar esi vandens sporto superžvaigždė? Ar jau plaukioji kaitais, burlente ar foil'u? Ar žinai kaip veikia vėjas, kokiomis sąlygomis galima arba negalima užsiimti vėjo ir vandens sportu? O gal esi visiškas vandens sporto naujokas?
Yra du būdai kaip išmokti wing foil'inti: vienas yra su atestuotu instruktoriumi, kitas - pačiam, be instruktoriaus.
Jei esi aistringas vandens sporto mėgėjas, tikriausiai sugebėsi išmokti ir pats, bet garantuojame, kad mokymosi procesas labai prailgs, prarasi motyvaciją ir išbrangs, nes prisipirksi daug įrangos kurios tau greitai nereikės ar net bus netinkama.
Visada protinga mokytis su instruktoriumi, kuris tave greitai, metodiškai ir svarbiausia saugiai palydės per wing foil'inimo pažinimo kelią, kuris bus kaip įmanoma trumpesnis ir smagesnis, nes yra paruoštas tarptrautinės wing foil organizacijos - IWO (International Wingfoil organisation). Mes patarsime kokią įrangą įsigyti, kad ji atitiktu tavo lūkesčius ir dar ilgai tave džiugintu.
Kas toliau? Kaip vyksta mokymai?
Kokia įranga reikalinga išmokti wing foil'inti ?
Mokantis wing'inti su intruktoriumi tu gausi visą reikalingą įrangą parinkta pagal tuo metu esančias sąlygas, tavo svorį ir kitus parametrus. Išmoksi pats pasirinkti tinkamą įrangą. Pradžioje tavo, kaip mokinio pagrindinis dėmesys bus skirtas mokytis valdyti wing'ą. Pradėsime nuo sausumos ir priprasime prie sparno (wing'o) judėjimo. Suprasi kaip veikia sparnas (wing'as) skirtingose situacijose ir kaip aktyvuoti jėgą bei kaip sumažinti ar visiškai panaikinti traukimą. Mokysimės balansuoti su wing'u ant lentos. Taigi pradžioje naudosime labai dideles skirtingas lentas. Labai didelė lenta suteikia daug plūdrumo, kad galėtum susitelkti į wing'o valdymą ir nereikėtu galvoti vien tik apie lygsvaros išlaikymą. Vėliau, kai tau pavyks stabiliai stovėti ant lentos valdant wing'ą ir sugebėsi 'pjautis' į vėją, pereisime ant tarpinės, mažesnio tūrio lentos. Tau jau nebereikės labai didelės lentos, nes tu jau mokysies plaukti su foil'u. Pradiniame etape nerekomenduojame pirkti savo lentos ir foilo, nes pradžioje naudosime labai didelę įrangą, kurią tu "išaugsi" per kelias pirmas pamokas. Pradžioje rekomenduojame įrangą nuomotis Kai jau išmoksi plaukti iškilęs virš vandens ir išnaudoti visą įrangos potencialą, tik tada rekomenduojame įsigyti savo pirmąją įrangą, nes tada ją naudosi jau ilgą laiką. Bendra taisyklė tavo pirmai lentai po pamokų yra 20 – 40 litrų tūrio virš tavo kūno svorio. Pavyzdžiui, jei sveri 80 kg, rinkis apie 100 - 120 litrų tūrio lentą. Vėliau tobulėjant, galėsi pereiti prie dar mažesnės ir manevringesnės lentos, tačiau bent pirmą - antrą sezoną rekomenduojame plaukti su tokia lenta. Be lentos, jums taip pat reikės wing'o (sparno). Wing'ų dydžiai svyruoja nuo 2 iki 7 metrų. Kokio wing'o tau reikia, priklauso nuo daugelio faktorių (tavo svorio, lentos dydžio ir foil'o dydžių, salygų kuriomis plauksi ir t.t.) Geras startinis wing'as yra pradėti nuo 4 m2 wing'o visiems, sveriantiems iki 70 kg, ir 5 m2 wing'as visiems, sveriantiems daugiau jei planuoji plaukioti pajūryje. Plaukiant ežeruose rekomenduojame naudoti bent 1 - 2 m2 didesnį wing'ą. Kaip pradedantysis greičiausiai norėsi pradėti nuo vieno wing'o. Kadangi pradžioje neišnaudosi viso wing'o potencialo, lengviau pradėti naudoti didesnį wing'ą generuojantį daugiau galios nei mažiau, todėl norėsi plaukti pučiant stipresniam vėjui ir taip pat pradėti nuo didesnio foil'o. Išėjęs į vandenį ir lėtai judėdamas vandens paviršiumi, pradėsi sutelkti dėmesį į pakilimą ir plaukimą ant foil'o.
Nori plaukti pats?
Wing Foil įrangos nuoma
Mokinantis plaukti wing foil'u pačioje pradžioje reikalinga įranga skirta mokymuosi. Neskubėk pirkti savo įrangos, nes ją išaugsi po kelių bandymų.
Rekomenduojame po pamokų, pirmus kartus įrangą nuomotis, nes po kelių kartų vandenyje jums jau reikės daug mažesnės įrangos.
Kai jau išmoksi iškilti su lenta virš vandens ir krieti vandens paviršiumi iškilęs ant foil'o, tada laikas galvoti apie savo pirmosios įrangos pirkimą (pasitark su mumis prieš pirkdamas).
Mes turime visą reikalingą įrangą norint savarankiškai mokintis plaukti wing foil'u:
Sparnai (wing,ai)
Lentos
Foilai
Hidrokostiumai
Liemenės
Šalmai
ir t.t.
Ar žinai?
Svarbiausia saugumas!!!
Wing foil'inimas yra saugus sportas, bet jis virsta ekstremaliu sportu ir gali tapti labai pavojingu jei viskas bus daroma nesilaikant keletos taisyklių. Štai keletas patarimų:
Visada dėvėk šalmą, gelbėjimosi (impact) liemenę, hidrokostiumą (jei reikia - kelių apsaugas).
Pasirink lengvą ir saugų įšėjimą į vandenį: venk didelių bangų, nes tai gali būti pavojinga ne tik tavo įrangai, bet ir tau pačiam ar aplinkiniams.
Visada teisingai neškis savo įrangą: neteisingai nešantis įrangą, vėjas gali užversti lentą su foilu ar wing'ą ant tavęs ko pasekoje gali susižeisti ar sugadinti įrangą.
Pasitikrink vandens gylį, kur planuoji plaukti: brisk į vandenį iki pažastų. Atkreipk dėmesį į dugną, ar nėra akmenų ar kitų objektų, kurie gali sugadinti tavo įrangą.
Išmok "self rescue" procedūrą: kad galėtum pats gelbėtis esant nenumatytoms situacijoms.
Laikykis atokiau nuo akmenų, molų, prieplaukų, kitų objektų ir žmonių vandenyje: visada plaukiok ten kur gali lengvai išlipti į krantą. Laikykis atokiau no vietų, kur buriavimas yra uždraustas.
Plauk kompanijoje: niekada neplaukiok vienas. Rekomenduojama plaukioti kompanijoje kurie galės tau padėti nenumatytose situacijose.
Informuok savo artimuosius, kad planuoji plaukti: pranešk kur plauksi ir kiek laiko planuoji užtrukti.
Neplauk kai vėjas pučia nuo kranto: nebent turi šalia katerį, kuris visada tave stebi ir galės tau padėti nutikus nelaimei.
Venk plaukti ekstremaliose situacijose: neplauk pučiant labai stipriam vėjui ar stipriai banguojant.
Laikykis prasilenkimo su kitais taisyklių.
Gerbk visus aplinkinius.